היסטוריה

האתר עורלה הוקם בשנת 2002 על-ידי אמיר דורי תחת השם "דורימני" (dorimani) כדי לאחסן ולשתף יצירות קומיקס ישראלי עצמאי ויצירות אנימציה המקדשות את הומור הנונסנס אשר יצר, ואט אט עבר מספר שינויים עם הוספת יוצרים חדשים למאגר התוכן שלו (בין הבולטים שביניהם היו אריאל ויסמן, אסף חלפון, גיא לוי, עומר בהקתה ועוד). בחלוף הזמן האתר נהיה פופולרי ביותר ותכניו הפכו לקאלט מצפון ועד דרום – כולל כיסוי תקשורתי בשלל סוגי המדיה (טלוויזיה, עיתונות, אינטרנט ורדיו) וכתות מעריצים. בשנת 2004, עם גיוסו של אמיר לצה"ל, פסק האתר מלעדכן את תכניו עד שנת 2007 (בה התעדכן מעט) ובשנת 2008 נפרץ והופל ע"י האקרים סינים ובכך הגיע לקיצו (שימש רק כמוזיאון לקבצים שהשתמרו בו). מאז היו תוכניות וניסיונות להחייאת האתר באופן גרנדיוזי, אך כולם נגוזו עקב אילוצי זמן ותקציב. בשנת 2013 הוחלט להתפשר עם הרעיון עקב לחץ בלתי פוסק מצד מעריצים שהיו חייבים את מנת העורלה היומית שלהם, וכך הוקם האתר במראה מחודש עם אפשרויות חדשות ומטרה מעודכנת: לשמש כארכיון-בית ליצירות ההומור האלטרנטיביות, השנונות והנונסנסיות בתחום הקומיקס העצמאי ואנימציית הנונסנס בישראל, לשמרן ולהפיצן.

אם נתקלתם ביצירה אשר ראויה להצגה במאגר והיא איננה כאן – צרו קשר.

אם יש לכם יצירה משלכם אשר אתם רוצים לפרסם באתר – הצטרפו לקהל היוצרים שלנו בעמוד ההצטרפות. רק חשוב לזכור – לא כל אחד יכול לפרסם בעורלה ולא כל יצירה מאושרת.

האתר חייב את תודותיו לאנשים שבלעדיהם לא היה משגשג:

בועז רימר אמיר דורי לינוי דורי ​אריאל ויסמן גלנדון ואיזבלהדודו גבע ​​עידו הירשברגאסף חלפון ​גיא לוי עומר בהקתהטל אהרונוב ועוד

 

הביקורות מהללות

"אתר תת-רמה פאר תוצרת ארצנו שיצר האנימטור החובב אמיר דורי. יורד נמוך למרות הכישרון הגדול בפלאש ואנימציה" (מדור המחשבים של ידיעות אחרונות, 14.3.2002)

"סדרת סרטונים פרימיטיביים המציגים פרודיה מטורפת על אייקונים תרבותיים ישראליים…הופכים את האתר של דורי אולי לאתר הקומיקס הרוחש ביותר ברשת" (מדור המחשבים של מעריב, 2003)

"אם חשקה נפשכם בהומור נאדים ירוקים וחומים לצלילי מוזיקה קלאסית ועננת צחנה אשר בסופה מגיח יאסר ערפאת – הגעתם למקום הנכון" (קפטן אינטרנט, מדור המחשבים של עיתון הארץ)

"אנימציות הזויות המתדרדרות לתהומות הטירוף…התוצאה היא, בין היתר, אתר מלא בכישרון רב ומצחיק להחריד. על ההפקה המוצלחת אחראי אמיר דורי וכל שאנו יכולים להבטיח לכם הוא כי מדובר בלהיט" (מדור המחשבים של נענע, 2004)

"בדיוק כאשר חשבנו שאין מספיק הומור ביזארי בצד הישראלי של הרשת, כזה שעשוי להיראות מעט חולני בעיני רוב האוכלוסיה, אך שיגרום למיעוט השרוט שבתוכה הנאה מרובה, הגיע האתר עורלה וחולל מהפך. או שתצחקו או שיתפוצץ לכם המוח. ככה או ככה, תענוג" (מגזין רייטינג, 6.2.2004)

"כוכב עולה בשמי הווב-קומיקס הישראלי…ללא ספק אתר הקומיקס הפופולרי ביותר בארץ" (PcPlus, אפריל 2003)


האתר לזכרו של דודו